Our range of products include wall running led display board, rectangle running led screen display board, drone outdoor led video display and rgb moving message led display board.
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Input Voltage | 12 V DC |
| Display Technology | 7 Segment |
| Frequency | 50 Hz |
| Connectivity | RS232 |
| Font Styles Supported | Bold |
| Language Supported | English |
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Input Voltage | 12 V DC |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Frequency | 50 Hz |
| Connectivity | Ethernet |
| Font Styles Supported | Bold |
| Language Supported | English |
₹ 5000 / sq ft Get Latest Price
| Resolution | 1080p Full HD |
| Input Voltage | 120 V |
| Viewing Distance | 3 Meter |
| Shape | Rectangle |
₹ 4500 / sq ft Get Latest Price
| Lighting Color | Red |
| Connectivity | Ethernet |
| Font Styles Supported | Bold |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 70kg |
Lokesh Chikara (Business Development Manager)
SSPS Global Pvt. Ltd.
A-75, Sector-63
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India